Hilmi YILDIRIM zeytinyağı markası, Aydın iline bağlı Germencik ilçesinin Hıdırbeyli mahallesinde Cumhuriyetin kuruluş döneminden kalmış zeytinyağı fabrikasını geliştirerek günümüz şartlarına uyarlayan bir aile işletmesi.

Hikayemiz

Hilmi Yıldırım Hikayemiz

1919

Yurdumuzun düşman altında olduğu yıllarda, Abdullah oğlu Hilmi, 1919 yılında askere alınır ve İstanbul’a askeri şoför okuluna gönderilir. Çavuş rütbesiyle orduya ve Kurtuluş Savaşına katılır.

Savaş yıllarında, Mustafa Kemal Atatürk’ün şoförlüğünü yapma şerefine nail olur. Onun zekasından, öngörülerinden ve dehasından çok etkilenir. Bu şerefli görev onun geleceğini şekillendirmesinde rehber olur.

1926

Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış , Çavuş Hilmi, memleketi Aydın’a dönmüştür. Cumhuriyet yeni kurulmuştur. Girişimci ruhlu bu genç adamın yapacağı çok iş vardır. 1926 yılında ilk zeytinyağı fabrikasını , babası ile birlikte kurarlar. Bu fabrika Yıldırım ailesinin zeytinyağı sektörüne giriş miladıdır.

Hilmi Yıldırım Hikayemiz Fabrika
hilmi yıldırım fabrika

1955

1955 yılında, Germencik Hıdırbeyli kasabasında ikinci fabrikasını kurar. Bu fabrika, bir aile işletmesi olarak üretimine devam etmektedir. Bizler, 5. kuşak olarak, atalarımızdan devraldığımız bayrağı, hep daha ileriye taşıma azmi ve çabası içindeyiz. Emeğimizin, çabalarımızın Ulusal ve Uluslararası otoritelerce ödüllendirilmesi ise, gurur ve esin kaynağımız olmaktadır.

Basında Biz

Basında Biz