HİLMİ YILDIRIM NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞLARI

Hilmi YILDIRIM zeytinyağı markası ,Aydın iline bağlı Germencik ilçesinin Hıdırbeyli mahallesinde cumhuriyetin kuruluş döneminden kalmış zeytinyağı fabrikasını geliştirerek günümüz şartlarına uyarlayan bir aile işletmesi.

Aydın ilinin coğrafi konumunun olumlu etkisi ile özellikle büyük menderes ırmağının bir koridor oluşturması nedeniyle Aydın ilinin sert havasını kıran güneybatılı rüzgarların yağışlı ve ılıman etkisi memecik zeytinine yansımakta.

Menderes havzası içerisinde verimli topraklarda diğer bölgelere göre meyvesinin kimyasal özellikleri ile öne çıkan Memecik zeytini ve zeytinyağı doğru işlendiğinde ise muhteşem aromlara ve fenolik değerlere sahip oluyor.

Hilmi Yıldırım Zeytinyağı ,iklimsel ve coğrafi özelliklerin olumlu etkilerini  yanına alarak Aydın dağları eteklerindeki menderes ovasında cezbedici koku ve tatları barındırıyor.

Hilmi Yıldırım zeytinyağı, bu sezon genel özellikleri ile baharatlı bitki (tere,roka,maydonoz,yeşil biber)  , çam reçinesi ,kozalak kokusu ,greyfurt ,turunç kokuları ağır basıyor.

Ömerbeyli memecik zeytinlerinden elde edilen zeytinyağı yumuşak ipeksi bir dokunuş sağlarken , kavaklıbahçe memecik zeytinlerinden elde edilen zeytinyağı çok keskin hatlara sahip olabiliyor.

Acılık ve yakıcılığı genel anlamda orta yoğun ve üzerinde seyreden Hilmi Yıldırım memecik zeytinyağı antioksidan ve fenolik bileşenlerinin de artısı ile dünya zeytinyağı pazarında adından çok söz ettirecek gibi duruyor.

Yukarıda yaptığım yorumlarda bahsi geçen zeytinyağı ambalajı 500 ML cam şişe ile ticari olarak sunulan ürünler için geçerlidir, markanın diğer farklı ambalajlarını kapsamaz.

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

HİLMİ YILDIRIM NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI

 

Önceki yazı
Zeytinyağı ve Beslenme
Sonraki yazı
Soğuk Sıkım Erken Hasat Organik, Filtresiz ve Filtreli Natürel Sızma Zeytinyağı